Kim Min-Jae’nin 90+7’deki hareketi Maldini’yi yıktı

İtalya Serie A uğraşında Milan ile Napoli karşı karşıya geldi. San Siro’da oynanan ve Napoli’nin 2-1 kazandığı karşılaşmaya Fenerbahçe’nin eski yıldızı Kim Min-Jae’nin son saniyede yaptığı hareket damgasını vurdu.

GECENİN YILDIZI KİM MİN-JAE

Karşılaşmaya birinci 11’de başlayan ve 90 dakika alanda kalan Güney Koreli yıldız Kim Min-Jae gecenin kritik hareketine imza atan isim oldu.

Napoli’nin 2-1 önde girdiği son kısımda artan Milan baskısı uzatma dakikalarına kadar sürdü. Maçın sonuna 6 dakika eklenirken, uzatmalarda duran oyun müsabakanın 90+7’ye kadar uzamasına sebep oldu. 90+7. dakikada Milan son kere Napoli kalesine geldi.

Bennacer’in sol taraftan yaptığı ortada Diaz kafayı vurdu. Napoli’nin Koreli yıldız stoperi Kim Min-Jae, altı pastaki Diaz’ın başı vuruşunun kaleye gitmesini ayağıyla engelledi. Harikulade bir müdahalede bulunan Koreli yıldız hem golü engelledi hem de ekibinin 3 puana uzanan taraf olmasını sağladı.

SERIE A: KİM DUVARI

İtalya Serie A’nın resmi Twitter hesabından da Kim ile ilgili bir övgü geldi. Serie A, Kim’in Diaz’ı engellediği anın fotoğrafını paylaşarak ‘Kim Duvarı’ tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir