Fenerbahçe’nin kasasına girecek dev rakam!

UEFA Avrupa Ligi’nde önder pozisyonda olan Fenerbahçe yarın akşam Rennes ile küme liderliği için kritik bir maça çıkacak. Kümeden önder çıkan ekipler 9 Mart tarihine kadar maç yapmazken, ikinci sırada yer alacak 8 takım ise Şampiyonlar Ligi’nden elenerek gelen 8 kadroyla 16 Şubat’ta düello maçları oynayacak. Kanarya yolu uzatmamak ve 9 Mart’a kadar yalnızca Muhteşem Lig’e konsantre olmak için yarın Rennes’i İstanbul’da yenmek zorunda. Beraberlikte ise iş 3 Kasım’da Polonya’da oynanacak Dinamo Kiev maçına kalacak.

EKSTRA 20 LİRA DAHA GELECEK

Rennes galibiyeti ile liderliği garantilemesi durumunda sıkışık takvimde rahat bir nefes alma talihi yakalayacak olan Fenerbahçe ayrıyeten 1.’lik mükafatı olarak ekstra 20 milyon lira kazanacak.

ŞU ANA KADAR KASAYA 11 MİLYON EURO GİRDİ

Kanarya, 3 milyon 630 bin Euro’su iştirak, 2 milyon 100 bin Euro’su performans, 2 milyon 904 bin Euro’su katsayı, 2.5 milyon Euro’su da varsayımı market geliri olmak üzere toplam 11 milyon 134 bin Euro almayı hak kazandı. Küme liderliği ile 1.1 milyon Euro daha gelecek ve bu sayı 12.2 milyon Euro’ya çıkacak.

DÜNYA KUPASI ORTASINA KADAR SON 5 MAÇ

Fenerbahçe bu hafta Ülker Stadı’nda oynayacağı Rennes maçından sonra Dünya Kupası için liglere verilecek ortaya kadar yalnızca 1 kere İstanbul dışına çıkacak. Bu hafta ligde Atatürk Olimpiyat Stadı’nda İstanbulspor ile karşılaşacak olan sarı lacivertliler sonrasında 3 Kasım’da UEFA Avrupa Ligi’nde Dinamo Kiev ile Polonya’da karşılaşacak. 7 Kasım’da Sivas, 12 Kasım’da Giresunspor’u konutunda ağırlayarak puan farkını açmaya çalışacak olan Fenerbahçe, Dünya Kupası sonrası ise Trabzon’a gidecek. (Hürriyet)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir