Depremzedeler İçin Adres Beyanı Açıklaması: Son Tarih 17 Mart

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, depremzedelerin 14 Mayıs’ta seçme ve seçilme hakkını kullanabilmeleri için 17 Mart saat 23.59’a kadar yeni adres beyanında bulunmaları gerektiğini duyurdu.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vilayetlerdeki seçmenlerin 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. periyot milletvekili seçiminde oy kullanabilmeleri için yapmaları gereken süreçleri yazılı açıklama ile duyurdu.

Açıklamada şu sözlere yer verildi:

’14 Mayıs seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının kullanılabilmesi ismine afetzede vatandaşlarımız; başka vilayet yahut ilçelerden birine taşınmışsa taşındığı yerdeki adrese (yurt, otel, pansiyon üzere süreksiz yerler dahil); tıpkı vilayet yahut ilçe içindeki ikamet adresi dışında öbür bir konut, prefabrik konut, yurt, konteyner, çadır kent, huzurevi ve gibisi yerde barınıyorsa bu cins süreksiz yerlere yönelik yeni adres beyanını 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilecektir.’

18 Mart tarihinden itibaren ise adres beyanına dair süreçlerin, ilçe seçim konseylerinin kararıyla yapılacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir