Başkan Altay firmalarla ve çiftçilerle bir araya geldi

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 20. Konya Tarım Fuarı’nı ziyaret etti.

AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Mustafa Hakan Özer ile birlikte çiftçilerle sohbet eden Lider Altay, fuara katılan firmaların stantlarını da gezerek kolaylıklar diledi.

Konya Ticaret Odası TÜYAP Konya Memleketler arası Fuar Merkezi’nde düzenlenen Konya Tarım Fuarı’na iştirak ve ilginin her yıl arttığını belirten Lider Altay, en yenilikçi ziraî eserlerin fuarda yer aldığını söyledi. Türkiye’nin tarımın ve hayvancılığın en değerli merkezlerinden birisinin Konya olduğunu anımsatan Lider Altay, ülkenin en kıymetli tarım fuarına bu yıl 450 firmanın katıldığını, 91 ülkeden yaklaşık 4 binin üzerinde de iş beşerinin da online kayıt yaptırdığını öğrenince çok memnun olduğunu söyledi.

Konya Tarım Fuarı’nın çok kıymetli bir misyonu olduğunu kaydeden Lider Altay, “Bu fuar, Türkiye’nin kendi alanındaki bir numaralı fuarı. Tarım ve tarıma dayalı sanayi Konya’nın öncelikleri ortasında yer alıyor. Bu bakımdan Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde her vakit bu alandaki çalışmalarımızı sürdürmeye, çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir