Barış Pehlivan yazdı… AKP’de troll rahatsızlığı: ‘Başımıza bela olacak’

Gazetemiz müellifi Barış Pehlivan, bugünkü “Süleyman Soylu trolleri”

“Erdoğan’a gönülden bağlı, içeriyi bilen bir kaynağım anlattı” diyen Pehlivan, o kaynağın kelamlarını şöyle aktardı:

“Konu mevzuyu açtı” diyen Pehlivan, kaynağının söylediklerini şöyle aktardı:

“AK Parti ile bağlantılı üç-dört farklı trol takımı mevcut. En büyüğü İrtibat Başkanlığı ile bağlantılı. Parti içinde bu trollere dair kırılma ise Mustafa Şentop olayıyla yaşandı. Ondan sonra ‘Bu hesaplar başımıza bela olacak’ diyenler ve uzak durmak isteyenler çoğaldı.”

SÜLEYMAN SOYLU

“Trolleri konuşurken Süleyman Soylu’yu atlamak olmazdı” diyen Pehlivan, “AKP içinde Soylu’ya yakın olduğu bilinen web sitelerine ve toplumsal medya hesaplarına dair de bir rahatsızlık vardı” dedi. 

Pehlivan şöyle devam etti:

“Öyle ki, Soylu’nun danışmanlığını da yapan akrabası C.D’nin bu siber şebekenin başında olduğu konuşuluyor. Onun uyumunda üç farklı “haber” sitesi ve onlarca toplumsal medya hesabı Bakan Soylu için çalışıyor. O siteler ki her gün Süleyman Soylu propagandası yapıyor, Bakan’ın düşman gördüğü isimlere dair operasyon kokan metinleri paylaşıyor. Hatta üç farklı sitede de birebir görseller, tıpkı başlıklar, tıpkı satırlar yayımlanıyor. Gün geliyor, amaç gösteren o yayınların muhatabı bazen parti içinden Metin Külünk, bazen Mehmet Metiner bazen de öbür bir AKP’li kurmay dahi oluyor. 

Sahi, Süleyman Soylu ne yapmaya çalışıyor? Gün gelir, AKP de biz de öğreniriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir