Altın fiyatları dipte Son iki ayın en düşünü gördü

Kritik hafta sonundan sonra altın piyasası, 2 ayın en düşük düzeylerinde süreç görüyor.

ABD borç tavanı muahedesine ait optimistlik ve Fed’in daha fazla faiz artırımına gideceğine ait beklentilerin dolara akışı teşvik etmesiyle altın fiyatları hafif düştü ve iki ayın en düşük düzeyinde kaldı.

Sarı metal, Fed yetkililerinden gelen bir dizi şahin sinyal ile yatırımcıların dolara yönelmesiyle bu ayın başlarında gördüğü rekor düzeylerden geriledikçe geriledi.

ABD VERİSİ ODAKTA

Bu hafta odak , Fed’in potansiyel olarak faiz oranlarını ne kadar daha artırabileceğini ölçmek için artık daha fazla ABD ekonomik ipucuna, bilhassa de Mayıs ayı tarım dışı istihdam datalarına odaklanıyor.

Geçen haftaki bilgiler, Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan Şahsî Tüketim Harcamaları fiyat endeksinin Nisan ayında beklenmedik bir halde yükselerek enflasyonun yapışkan kaldığını gösterdiğini gösterdi.

Bu eğilim, iş piyasasındaki rastgele bir dayanıklılık belirtisiyle birleştiğinde, muhtemelen Haziran ayı sonunda bir oran artışına yönelik beklentileri artıracak.

Piyasalar, Fed’in bir sonraki toplantısında faiz oranlarını 25 baz puan artırma talihinin yüzde 60’ın üzerinde olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir